liczba odwiedzin: 684221
  • Konkurs Plastyczny "Moja Sowa - mądra głowa"

    Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Puławy pt. "Moja sowa - mądra głowa".

    Prace plastyczne należy wykonać dowolną techniką na kartce formatu A3 lub A4 oraz przesłać zdjęcie do 1 marca na adres mailowy: przyrodnicze@mnkd.pl. W tytule maila należy wpisać "Konkurs sowa". Wszelkie dodatkowe informacje np. co należy wpisać w treści maila można znaleźć w linku poniżej:

    https://www.facebook.com/108651660898961/posts/229006822196777/?sfnsn=mo

    Zapraszamy do udziału!

                                                                                                             Aldona Chabros

     

  • "Spotkania z pasją" - Robotyka

    Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w cyklu spotkań online z wolontariuszami programu PROJEKTOR. Spotkania z Pasją powstały aby budzić w dzieciach i młodzieży nowe zainteresowania, odkrywać i wzmacniać ich twórczy potencjał. Spotkania dają możliwość poznania nowych obszarów do działania, budzą marzenia i motywują do ich realizacji. To wszystko dzięki studentom, którzy chcą się dzielić swoimi zainteresowaniami, inspirować młodszych kolegów nowymi dziedzinami nauki, sztuki, sportu.

    Podczas zajęć studenci zadbali o właściwą atmosferę i integrację uczestników warsztatów. Uczniowie zostali wprowadzeni w historię robotyki, następnie przedstawiono czym robotyka się zajmuje oraz dlaczego warto się nią zainteresować. Podczas ciekawej gry uczniowie przypomnieli sobie lub nauczyli podstawowych pojęć matematycznych, fizycznych i informatycznych, które następnie musieli wykorzystać w przejściu przez labirynt w grze Minecraft.

    Podczas kolejnego spotkania uczniowie samodzielnie pod okiem studentów stworzyli proste silniki oraz jeżdżące pojazdy. Poznali również roboty zbudowane z klocków LEGO. Podczas pokazu uczniowie poznali zasadę działania robotów oraz czujników. 

                                                                                                          Aldona Chabros

  • Bal karnawałowy 2021

    W dniu 10 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy, w którym uczestniczyli w swoich gronach oddział 0-I oraz klasa II oraz III. Były tańce, zabawy oraz konkursy – wszystkim dopisywał dobry humor. W przerwie między tańcami był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Relacja z tego wydarzenia w galerii poniżej. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

    Angelika Czarny

  • Zimowe zabawy na śniegu

    Zima w tym roku sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I dbając o zdrowie i hartując organizm wybierają się na szkolny plac zabaw. Codziennie urządzamy wesołe zabawy na śniegu. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują się niezwykłą  pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Dzieci biorą udział w takich aktywnościach jak: lepienie bałwana, lepienie igloo, rzuty do celu, chodzenie po śladach nauczyciela, slalom między drzewami oraz ulubione przez dzieci szukanie sopelków. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do szkoły wracamy z szerokimi uśmiechami.

    Angelika Czarny

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

     

     

    W dniu 9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Oddział przedszkolny z klasą I odbyli lekcje na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz obejrzeli filmy edukacyjne sieci@ki.pl.

    Rodzice zostali zaproszeni na konferencję online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 - zachęcamy do obejrzenia tej konferencji na stronie poniżej:

    https://www.saferinternet.pl/dbi/transmisja-konferencji-dbi.html

    Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych dzieci i młodzieży w internecie.

     

    Angelika Czarny

  • Przekażmy 1% podatku na rzecz Dorotki Olszewskiej

  • Dzień Bezpiecznego Internetu 9 lutego

     

    Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

    Również nasza szkoła włączy się do obchodów tego dnia. Materiały o zasadach bezpiecznego korzystania z intenetu przekażę w "Classroomach Informatyka". Chętnych uczniów zachęcam do zrobienia prezentacji multimedialnej na temat: zasad bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

    Zapraszam również do zapisów na webinaria: 

    https://www.saferinternet.pl/dbi/webinary.html 

    Ewa Kramek

  • Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

    Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. 

    Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_na_rok_szkolny_20212022.docx                TERMINY_POSTEPOWANIA_REKRUTACYJNEGO__A_TAKZE_TERMINY_SKLADANIA_DOKUMENTOW_DO_KLAS.pdf

    Ewa Kramek - szkolny doradca zawodowy

  • Odzdział przedszkolny "Działa z ImPETem"

    Odział przedszkolny bierze udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Działaj z ImPETem".

    Konkurs z  zakresu  edukacji  ekologicznej  w  zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recykling.

     

    Z tej okazji zapraszamy uczniów naszej szkoły oraz rodziców o śledzenie strony internetowej: 

    https://dzialajzimpetem.pl/

     

    oraz polubcie stronę na Facebooku:

    Działaj z Impetem - https://www.facebook.com/dzialajzimpetem/

     

    Angelika Czarny

  • Święto Babci i Dziadka

  • Święto Babci i Dziadka

    Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały wierszyki oraz piosenkę dla dziadków.

    Wszystkim babciom i dziadkom życzymy duuużo zdrowia, radości, uśmiechu i pociechy z wnuków. Mimo, że trema zjadła małych artystów to miło popatrzeć na takie występy - miłego oglądania. :)

    Wychowawca oddziału przedszkolnego

  • Oddział przedszkolny otrzymał Certyfikaty

    Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie "Szkolne przygody fajniaków".

    Dzieci wraz z wychowawczynią otrzymały certyfikaty z podziękowaniem za udział w konkursie. Nasze prace były tak piękne, że na pewno będziemy próbować w przyszłym roku walczyć kolejny raz o nagrody w konkursie zorganizowanym przez sklepy Biedronka.

    Angelika Czarny

  • 77 rocznica zbrodni hitlerowskiej w Leokadiowie

    Minęło 77 lat od zbiorowej egzekucji dokonanej przez niemieckich żołnierzy na 33 mieszkańcach Leokadiowa, Puław, Zwolenia, Trzcianek, Sarnowa, Marianowa, Sieciechowa oraz innych okolicznych miejscowości.

    W dniu 8 stycznia 1944 r. członkowie partyzanckiej Gwardii Ludowej z dzielnicy PPR Chotcza – Mszadla pod dowództwem oficera radzieckiego Pawła Iżyckiego „Pawła” przeprowadzili akcję przeciwko kolonistom niemieckim w Leokadiowie, podczas której zginęło 2 osadników, a kilku zostało rannych. Odwet za przeprowadzoną akcję był okrutny. Już dzień później zabito dwóch 16 – letnich chłopców z Leokadiowa Górnego. Niemcy natychmiast przystąpili do aresztowań Polaków z terenu okolicznych miejscowości. Zatrzymanych osadzono w zwoleńskim posterunku, gdzie byli poddawani brutalnym torturom.

    14 stycznia 1944 r. w godzinach wieczornych 33 partyzantów przywieziono do Leokadiowa. Jednego z aresztowanych – Wacława Dębowskiego z Marianowa żandarmi przywiązali drutem kolczastym do samochodu i ciągnęli po Leokadiowie. Wieczorem tego samego dnia rozstrzelano wszystkich. Po przeprowadzeniu egzekucji, funkcjonariusze niemieccy doprowadzili na miejsce zdarzenia trzynastoletniego Hipolita Kopanię, szesnastoletniego Ferdynanda Kopanię oraz Władysława Wosia. Rozkazano wykopać im dół, a następnie ułożyć w nim ciała zamordowanych. Po upływie około roku odbyła się ekshumacja zwłok
    w obecności członków rodzin ofiar. Nie odnaleziono jednak żadnych szczątków. Prawdopodobnie zostały one usunięte przez hitlerowców w celu zatarcia śladów. Ziemię
    z miejsca egzekucji przewieziono na cmentarz w Zwoleniu, gdzie odbył się pogrzeb zamordowanych.

    Mimo faktycznego rozstrzelania Polaków 14.01.1944 r., sąd niemiecki w Radomiu wydał wyroki śmierci na aresztowanych dopiero 28 lutego 1944 r., czyli około półtora miesiąca później. Niemym świadkiem tej egzekucji pozostała grusza. W jej pień wrosły kule przeszywające rozstrzelanych.

    W 1964 r. w miejscu zbrodni hitlerowskiej wybudowano pomnik – płytę z nazwiskami zamordowanych Polaków. Początkowo ustalono nazwiska 31 ofiar, w późniejszym terminie pozostałe dwa. W 1992 r. rodziny pomordowanych ze Zwolenia dobudowały żelazny krzyż. W tym samym roku z polecenia Urzędu Gminy Puławy wykonano ogrodzenie pomnika.

    Jak co roku w rocznicę mordu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, pamiętając
    o tragicznej przeszłości, udali się pod pomnik, gdzie wraz z przybyłymi: Wójtem Gminy Puławy Krzysztofem Brzezińskim, Prezesem OSP w Leokadiowie i radnym Gminy Puławy – Zdzisławem Urbankiem oraz Burmistrzem Miasta Zwoleń – Arkadiuszem Sulimą, Zastępcą Burmistrza Miasta Zwoleń Grzegorzem Molendowskim oraz Sekretarzem Miasta Zwoleń Mirosławem Chołujem złożyli kwiaty
    i zapalili znicze pod Pomnikiem Pomordowanych.

    Justyna Woźniak

  • Ferie zimowe 2021

    Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.

    Ferie z TVP 

    Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

    Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

    Akcja „Ferie bez nudy” 

    Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

    Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych. 

     

    Łączę wyrazy szacunku 

    Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN 

  • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

    W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

    Oto link do poradni w Puławach https://poradnia.pulawy.pl/

    Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpoczęła ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.

     

    Bezpłatna infolinia 800 080 222

     

    Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

    Więcej informacji:

    https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-okresie-ferii-zimowych       

                                                          Aldona Chabros

     

  • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich

    Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.

     Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

     Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

    Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

    Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

    Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl

    Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl

    Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl

     Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl

    Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl

    Zamek Królewski w Lublinie www.mnwl.pl

    Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

    Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie

  • Życzenia Świąteczne

     

    Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
    przyniosą radość pomimo trudnego dla wszystkich ludzi czasu ,
    a Nowy Rok upłynie w zdrowiu, szczęściu
    i pomyślności.
    Bożego błogosławieństwa, wszystkiego dobrego oraz wzajemnej życzliwości


    życzy Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Leokadiowie

  • Poczęstunek wigilijny w oddziale przedszkolnym

    W dniu 22.12.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego miały wigilijny poczęstunek. Dzieci poznały zwyczaje wigilijne, złożyły sobie świąteczne życzenia, śpiewały kolędy oraz piosenki świąteczne w języku angielskim, na koniec był smaczny poczęstunek.

    Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

    życzą dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą!

  • Zarządzenie

  • zawieszenie zajęć w oddziale przedszkolnym

    Informacja dla rodziców,których dzieci uczęszczają do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Leokadiowie

    Szanowni Rodzice.

    W  związku z otrzymaną informacją o pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa
    w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Leokadiowie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi GIS oraz po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Puławach informuję, że na podstawie opinii PPSSE w Puławach czasowo zawieszam  zajęcia opiekuńczo- wychowawczo-edukacyjne w oddziale  przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Leokadiowie od dnia

    7 grudnia 2020 r. do dnia 11 grudnia 2020r.

    Jednocześnie proszę Rodziców, aby w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zgłaszać się do lekarza rodzinnego.

     

    Z poważaniem

    Marzanna Jóźwicka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Leokadiowie
    Leokadiów 40
    24-100 Puławy
  • 81 881 92 92

Galeria zdjęć